دامنه Ir چیست؟

دامنه
بدون دیدگاه
دامنه Ir چیست : دامنه .ir می تواند پسوند هر دامنه ای که در ایران فعالیت می کنید باشد، انواع پسوند های مختلفی برای دامنه‌ها داریم و هر کشور ،…
دامنه IR چیست

دامنه Ir چیست : دامنه .ir می تواند پسوند هر دامنه ای که در ایران فعالیت می کنید باشد، انواع پسوند های مختلفی برای دامنه‌ها داریم و هر کشور ، پسوند مخصوص به خود را دارد ، که پسوند ملی کشور ایران .ir  هستو به ثبت می رسد. در این مقاله از تایمیت به بررسی انواع دامنه های ملی ایران و سایر پسوند های دامنه دان آی آر می‌پردازیم.

برای رونق کسب و کارتان در حوزه ملی بهتر است که از دامنه ملی ایران در کسب و کار خود استفاده کنید.

در ابتدای راه اندازی سایت برای کسب و کار و مدیریت هزینه ها و کم تر کردن آنها می توانید از دامین ملی که هزینه کمتری نسبت به دامنه های بین المللی دارد به شما پیشنهاد می شود که استفاده کنید.

انواع پسوند دامنه .IR چیست و چه کاربردی دارد ؟

.ac.ir
.co.ir
.gov.ir
.id.ir
.net.ir
.org.ir
.sch.ir
.ir

پسوند دامنه Ir چیست ؟

پسوند .ir یکی از دامنه های ملی ایران است، این پسوند با رعایت قوانین سایت ایرنیک می تواند برای همه نوع سایت ها به جز اسامی خاص (از اینجا ببینید که چه دامنه هایی را در ایرنیک نمی تواند ثبت کنید) ثبت و استفاده شود.

پسوند co.ir دامنه ملی

.co.ir یکی دیگر از پسوند های دامنه ملی است که مخفف کلمه Company  و مختص به شرکت های ثبت شده می‌باشد و طی قوانینی که در سایت ایرنیک ثبت شده شرکت ها می‌توانند اقدام به ثبت آن کنند

پسوند .net.ir دامنه ملی

این نوع پسوند به معنای کلمه Network بوده برای شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ISP (Internet Service Provider) است. و همچنین شرکت ها و موسساتی که از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجزوز دارند می توانند استفاده کنند.

پسوند. .org.ir دامنه ملی

اگرچه شما هم دارای یک شرکت غیر انتفاعی، انجمن علمی، موسسه بین‌المللی ثبت شده یا نظایر آن‌ها دارید، این دامنه به اختصار کلمه Organization و گزینه مناسب انجمن یا … شماست.

کاربرد پسوند ac.ir دامنه ملی؟

این پسوند برای موسسات آموزش عالی یا پژوهشی که مجوز مربوطه را از ارگان های ذیربط مندرج در بخش قوانین سایت ایرنیک را دارند، بهتر است از این پسوند استفاده کنند.

پسوند .gov.ir  دامنه ملی ایران

این پسوند مخفف کلمه Government و مختص به وزارت خانه ها و بخش های اجرایی موسسات کشور جمهوری اسلامی ایران و سایر نهادهای مذکور … شما برای کسب و کار خود نمی توانید از این نوع پسوند استفاده کنید.

پسوند .id.ir

یکی دیگر از پسوند های دامین ملی ایران که در صورت تمایل برای سایت شخصی یا رزومه ای با توجه به رعایق قوانین و مخفف کلمه Identification می توانید از آن استفاده کنید.

پسوند .sch.ir

این پسوند برگرفته از کلمه School برای مدارس و مراکز آموزشی مناسب است.

در ادامه با مزایا و معایت دامنه دات آی آر در کنار شما هستیم و تصمیم خود را می توانید بهتر بگیرید برای ثبت این نوع از پسوند ها

مزایای دامنه .IR چیست

  • ارزان تر بودن دامنه IR نسبت به دیگر دامنه های بین المللی
  • برای ثبت دامنه IR باید با اطلاعات کامل شناسنامه ای در سایت ایرنیک ثبت نام کنید، و همین امر باعث شناسایی و قابل پیگیری بودن شخص صاحب دامنه می باشد.
  • با توجه به اینکه تعداد کمی که دامنه با پسوند IR ثبت شده می تواند دامنه های IR بیشتری با نام های دلخواه ثبت کرد.

معایب دامنه .IR چیست

  • با توجه به تحریم بودن کشور ایران از دامنه IR نمی توان در برخی از سرویس دهنده های خارجی استفاده کرد
  • همچنین نمی توان از سرویس تبلیغات گوگل استفاده کرد.

امیدواریم این مقاله در افزایش آگاهی شما در این زمینه کمک کرده باشد و شما بتوانید توسط این اطلاعات پسوند دامنه خود را به‌راحتی انتخاب کنید.

موفق و پیروز باشید. 🙂

task_alt

تیم تولید محتوا
ما در تیم تولید محتوای تایمیت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را تهیه کنیم. صحت محتوای این صفحه توسط ادمین بررسی خواهد شد.

برای دریافت مشاوره و هرگونه سوالات خود با مشاورین ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید